Skip to main content

Daugiau nei 70 procentų išsivysčiusių pasaulio šalių (Skandinavijos, Šiaurės Amerikos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos) gyventojų gyvena medžio karkaso namuose. JAV ir Kanadoje daugiau nei 90 procentų mažaaukščių namų statybai naudota būtent medžio karkaso konstrukcija. Vis daugiau šalių atsigręžia į medinę statybą, tarp jų mūsų klientai iš Prancūzijos bei Anglijos. Lietuvoje karkasiniai namai taip pat labai populiarūs, o pastaraisiais metais, kai šilumos pralaidumo reikalavimai Lietuvoje sugriežtėjo, susidomėjimas skydiniais karkasiniai namais dar labiau padidėjo. Tiesa, daugelis nerimauja dėl paplitusių karkasinių namų mitų, tačiau visi jie šiai dienai paneigti. Dėl to karkasinis namas yra patikimas ir toliau populiarėja.

Kas nulėmė tai, kad karkasiniai namai yra pagrindinis pasirinkimas, statant būstą, daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių? Karkasiniai namai statomi pagal skydinę technologiją yra surenkami ypač greitai, lyginant su tradicine statyba. Įgyvendinimas lanksčiausių konstrukcinių sprendimų, ilgaamžiškumas, ekonomiškumas – tai tik dalis karkasinių namų privalumų.

Kaip atrodo karkasinis namas? Išgirdus šį pavadinimą dažnai yra prisimenamas senas močiutės namas kaime ir tokio šiais laikas statyti jau niekas nebenorėtų. Tačiau, karkasinių namų technologija tiek patobulėjo ir su šios technologijos leidžiamomis dizaino galimybėmis karkasiniai namai šiandien atrodo visai kitaip. Įvairios formos, skirtingi apdailos būdai (cemento plokštės, tinkas, medinė dailylentės ir kita), plokščių stogų technologija šių laikų medinius namus paverčia akį traukiančiais kūriniais. Šiandien galite pasirinkti ir tradicinių profilių rudai, baltai ar bet kokia kita spalva dažytą medinę dailylentę, bet taip pat siūlome modernesnius sprendimus, su kuriais medinis namas ir mieste atrodys puikiai.

Kuo ypatingi karkasiniai namai? Karkasiniai namai ir jų konstrukcijos pasižymi itin geru energetiniu efektyvumu – neįtikėtinai mažu šilumos  pralaidumu ir sandarumu. Karkaso konstrukcijos tvirtos, atsparios ir patikimos, o medžio estetiniai ir ekologiniai privalumai jau seniai nieko nebestebina. Maža to, medis nereikalauja didelės priežiūros. Tai natūrali, sveikatai draugiška ekologiška žaliava, kurianti malonią aplinką ir užtikrinanti namo šeimininkų ekonominį saugumą.

Ar karkasiniai namai tvirti? Dėl naujausių technologijų ir modernių gamybos procesų šiandien medžio karkaso konstrukcija yra labai tvirta, galinti pakeisti net cementą. Apskritai daugybės karkasinių namų amžius siekia net tūkstantį metų. Ne veltui medžio konstrukcijos niekada neprarado savo populiarumo. Tai patikimas pasirinkimas, kalbant apie ilgaamžiškumą ir tvirtumą.

Dėl puikių savybių ir patvarumo karkaso pagrindu statomi tiek gyvenamieji namai, tiek daugiabučiai, viešbučiai, sporto kompleksai, biurai ir mokyklos.