Norėdami atsakyti į klausimą, kokį namą verta statyti, pirmiausiai pamąstykite kaip įsivaizduojate savo svajonių namą? Žinoma, tai stilingas, originalios architektūros namas, savo išvaizda nepaliekantis abejingų. Taip pat jaukus ir alsuojantis šiluma. Greta šių namo savybių, ko gero, kiekvienas įvardytų ir dar kelis itin svarbius karkasinių namų privalumus: energinis efektyvumas, patvarumas, lengva priežiūra. Visus privalumus ir savybes apjungia vienintelis pasirinkimas – medis. Tad svajojantiems apie gražius, šiltus ir patvarius namus verta pasirinkti karkasinių namų statybą.
Kokie karkasinių namų privalumai?
-
Tvirta ir patikima konstrukcija
Šiuolaikinėmis technologijomis gaminamos karkasinio namo konstrukcijos šiandien lengvai pakeičia cementą ar metalą. Karkasinės konstrukcijos pasižymi itin dideliu patvarumu ir patikimumu, todėl karkasiniai namai ilgaamžiški, tvirti, atsparūs aplinkos ir klimato poveikiui.
-
Šilumos izoliacija
Vienas svarbiausių karkasinio namo privalumų yra jo šiluma. Karkasinio namo statyboms yra sukurta labai daug skirtingus poreikius atitinkančių izoliacijų. To dėka galima pasiekti reikiamus energinio efektyvumo rodiklius, kas labai svarbu Lietuvoje statant A+, A++ klasės namus. Izoliacija dedama tarp statramsčių, todėl neužima papildomo sienos ar stogo storio. Taip viename plote sukuriamas ir namo tvirtumas ir jo šiluma. Šios technologijos dėka vienu sprendimu išgaunamos šiltos ir plonos sienos. Dėl to padidėja namo vidaus plotas bei sunaudojama mažiau medžiagų, dėl to sutaupoma pinigų.
-
Sandarumas ir garų kontrolė
Kitas ne ką menkesnis karkasinio namo privalumas yra jo sandarumas. Medinė karkasinė konstrukcija yra viena iš sandariausių technologijų. Vėjui atspari membrana montuojama išorinėje sienos pusėje, specialia juosta apklijuojant jungtis ir tarpus. Taip išvengiama konvekcinių šilumos nuostolių iš pastato. Taip pat vidinėje sienos pusėje sumontuota kita garų kontrolės membrana, kuri kontroliuoja kondensaciją. Šis garų barjeras taip pat pagerina namo sandarumą.
-
Ekonomiškas pasirinkimas
Ekonomiškumas pasireiškia dviejuose etapuose: namą statant ir jį eksploatuojant. Daugelis statybos įmonių bei architektų skydinius – karkasinius namus renkasi dėl ekonomiškų statybos galimybių: gamyklose lengviau organizuoti darbą ir pasiekti aukščiausią kokybę; skydiniam namui naudojamos medžiagos yra iš anksto detaliai apskaičiuotos ir namas gaminamas pagal specialia programa paruoštus brėžinius, dėl to išvengiama nereikalingų medžiagų likučių ir padaroma mažiau klaidų; klimato sąlygos nedaro įtakos statybos procesui; surinkimas nereikalauja daug įrangos, taip nėra permokama už ilgas nuomotos įrangos prastovas bei statybų triukšmas sumažinamas iki minimumo. Pastatyto karkasinio namo eksploatacija taip pat pasižymi ekonomiškumu: šiltas ir tvirtų konstrukcijų namas lemia mažas išlaidas šildymui ir namo priežiūrai.
-
Ekologija + mada
Mediena – ekologiška, atsinaujinanti, žmogui artimiausia natūrali žaliava, kurianti sveikatai saugią aplinką. Dėl savo natūralumo ir saugumo medis niekada nepraranda savo populiarumo, lyginant su kitoms statybinėmis žaliavomis.
-
Nesenstanti estetika
Medis visuomet reiškė šilumą ir natūralų, klasikinį grožį, todėl karkasas lengvai pritaikomas tiek prašmatnaus klasikinio ar modernaus stiliaus namuose, tiek kuriant asketiškus, skandinaviško stiliaus namus. Medis yra dekoratyvi ir lengvai architektūrinėms idėjoms pasiduodanti žaliava. Įgyvendinami įvairiausi karkasinių namų projektai pagal sudėtingiausius architektūrinius brėžinius. Maža to, medį galima lakuoti, dažyti ir kitaip dekoruoti pagal individualius dizaino ir stiliaus sumanymus.
-
Puikios panaudojimo galimybės
Karkasinio namo konstrukcijai pritaikomos visos statybinės medžiagos, tokios kaip mūras, akmuo, tinkas, metalas, stiklas. Klimato sąlygos neturi įtakos skydinių namų statybų darbams, todėl darbus organizuoti paprasta, procesas vyksta sklandžiai ir operatyviai.
Dėl gausybės karkasinių namų privalumų, tokių kaip energinis efektyvumas, sandarumas, šiluma, patvarumas ir amžina estetika, karkasas tinkamas tiek individualių gyvenamųjų namų, tiek mokyklų, darželių, viešbučių, laisvalaikio pastatų statybai.