Skip to main content

2021m Rugsėjo 22d Didžiojoje Britanijoje vykusioje skydinės ir modulinės statybos parodoje vykusiuose apdovanojimuose Liskandas kartu su komanda buvo nominuoti į Top 5 geriausius projektus kategorijoje “Tarptautinis Skydinės Technologijos Metų Projektas” (Iš anglų kalbos “Internation Offsite Project of the Year”). Projektas nominuotas šiam apdovanojimui – Bow Brick miestelio bendruomenės salė – The Bow Brickhill Community Hall . Šis statinys buvo pastatytas 2021 metų pradžioje, siekiant suteikti bendruomenės patalpas visų Bow Brickhill ir apylinkių gyventojų socialiniams, laisvalaikio ir švietimo pomėgiams. Ši salė pakeitė senąją Bažnyčios salę, pastatytą 1898 m.

Tai skydinis karkasinis namas, statytas pagal kliento individualius brėžinius ir dizaino sprendimus. Vienas pagrindinių prašymų buvo dideli katedros tipo langai ir skliautinės lubos, kuriose nebūtų papildomų matomų horizontalių sijų.

Skydinė karkasinė namų statyba Didžiojoje Britanijoje yra sąlyginai naujas statybos būdas. Ypatingai, nauja yra statyti su užsienio įmonėmis, o ne vietinėmis. Džiaugiamės, jog klientas nepabijojo pasitikėti mūsų įmone. Vienas pagrindinių momentų lėmusių jų pasiryžimą skydinei statybai iš užsienio įmonės:

  • Mūsų daugiametė patirtis skandinavijoje statant medinius skydinius namus;
  • Trumpi šios statybos terminai (užsitęsus pradiniam pastato projektavimo ir dizaino sprendimų etapui, laiko pastato įgyvendinimui buvo likę visai nedaug, o su tradicine statyba tokių terminų jiems nebūtų pavykę įgyvendinti);
  • Pastato kaina. Statybų kainos Lietuvoje yra tikrai mažesnės nei jų šalyje. Taip pat, skydinės technologijos statybų greitis padeda nemažai sutaupyti technikos nuomai statybvietėje – jos tiesiog reikia mažiau ir trumpesniam laikui.

Prie projekto dirbo didžiulė komanda. Kaip ir su kiekvienu mūsų projektu, mes buvome atsakingi tik už medinės dėžutės dalį. Žemės darbais ir pamatais, architektūros sprendimais, konstrukcinės inžinerijos paslaugomis ir kt. rūpinosi įmonės iš Didžiosios Britanijos. Visos įmonės parodė puikų rezultatą organizuojant ir planuojant darbus visuose statybų etapuose. Liskandas didžiuojasi būdami šios puikios komandos dalimi, plėsdami savo kontaktus Didžiojoje Britanijoje ir būdami top 5 sąraše Didžiosios Britanijos skydinės konstrukcijos nominacijoje.

The-Bow-Brickhill-Community-Hall-Shortlisted-For-Internation-Offsite-Construction-Award-Manufactured-Offsite-In-Lithuania,-Delivered-In-Eelements-And-Assembled-On-Site.
Bow Brickhill Hall priekinis fasadas su katedros tipo langais. Skydai pagaminti Lietuvoje ir surinkti vietoje vos per 3d!
The-Interior-Of-The-Main-Hall-And-Its-Centrepiece-Cathedral-Type-Windows-Shortlisted-For-Internation-Offsite-Construction-Award
Pagrindinė pastato erdvė – didžioji salė, kuriai buvo iškelti du pagrindiniai svarbiausi reikalavimai – dideli langai ir skliautinįs lubos be papildomų horizontalių sijų, santvarų ar kitokių sustiprinimų.

Daigiau projekto nuotraukų rasite čia – mūsų projektų galerijoje.

Kliento pranešimas spaudai:

ASTRA Projektai labai džiaugėsi, kad buvo atrinkta į prestižinį statybos apdovanojimą „Metų tarptautinis skydinės statybos projektas“(ang.: ‘The International Offsite Project of the Year’).

Tarp finalistų buvo komanda, sukūrusi vėsaus vandens stogo sprendimą didžiuliam Airijos Respublikos duomenų centrui; Jungtinės Karalystės ir Airijos komanda, suprojektavusi ir sukonstravusi ilgiausią iš anksto įtempto betono tilto siją pasaulyje; prestižinis studentų apgyvendinimo kompleksas Stokholme, kuriam pavyko tapti aukščiausiu moduliniu pastatu Skandinavijoje; ir Ispanijos 75 vonios kambario projektas, kuris pristatė visą sanitarijos, įrangos, vamzdynų ir apšvietimo sprendimą logistikos centrui Mercia Ispanijoje.  Vien patekti į šį prestižinį penkių asmenų sąrašą buvo didžiulis Bow Brickhill pasiekimas.  Mūsų naujoji bendruomenės salė buvo mažiausias pastatas, mažiausias biudžetas ir mažiausia komanda iš daugiau nei 200 kandidatų, tačiau sugebėjo pranokti savo kokybės, vertės ir našumo požiūriu.

“Be galo didžiavausi komanda ir visais tais, kurie dirbo prie projekto, mūsų bendruomene, kuri surinko pinigus, mūsų dotacijų teikėjais ir daugybe ASTRA draugų, kurie padarė visa tai įmanoma per ekonomikos krizę ir pandemiją. Mūsų pastatui būti pripažintam kaip pasiekusiam tarptautinių nuopelnų yra be galo nuostabu.

“Ačiū Liskandui už nuostabią darbo kokybę, atsidavimą mūsų vizijai ir profesionalumą padedant ASTRA pristatyti unikalią ir gražią bendruomenės salę Bow Brickhill mieste, Anglijoje.”

Alan Preen, Pirmininkas ir Projekto vadovas